Z życia biblioteki

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

8.06.2018r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów oraz inicjowanie mody na czytanie. Akcja zorganizowana była jako alarm „Uwolnić książkę”. Uczniowie z poszczególnych klas na sygnał alarmu wyszli przed szkołę z książkami i czytali. Przed akcją czytania przedstawiciele wszystkich klas wykonali na chodniku przed szkołą ilustracje do ulubionych książek „art-street”. Po czytaniu uczniowie oglądali wykonane przez koleżanki i kolegów ilustracje.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]W klasach pierwszych odbyło się pasowanie na czytelnika

[/vc_column_text][vc_column_text]23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej bibliotece  odbyły się zajęcia.

Sprawozdanie z realizacji Projektu „ Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła realizowała projekt– Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa  na lata 2016-2020 Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Celem tego programu było wzmocnienie: zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów a także uatrakcyjnienie księgozbioru biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami), w szczególności lektur szkolnych.

W ramach Programu zakupiono 751 książek i 50 audiobooków na sumę  15000,00 zł.
Konsultowano planowane zakupy z uczniami, rodzicami i nauczycielami. W zakupach uwzględniono potrzeby osób niepełnosprawnych. Organizacja pracy biblioteki dostosowana jest do potrzeb uczniów. Uczniowie mają możliwość wypożyczania książek na wakacje i ferie.

W okresie od maja do grudnia 2017 r. w każdej klasie zrealizowano projekty edukacyjne wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]