Wydarzenia

Majówkę nasi żeglarze spędzili na Zatoce Puckiej. Siedmiodniowy wyjazd zakończył się pierwszymi regatami w tym sezonie. Po pierwszym dniu eliminacji Marcin Krawczyk wywalczył awans do złotej grupy, niestety Mikołaj Głąb miał awarię sprzętu w jednym z wyścigów, lecz mimo to awansował do srebrnej floty. Ostatecznie nasi uczniowie zajęli miejsca Marcin 75, zaś Mikołaj 109 w klasyfikacji generalnej na ponad 230 sklasyfikowanych zawodników. Za 2 tygodnie kolejne regaty, tym razem w Olsztynie.

Mikołaj Głąb, Olek Kolaman, Marcin Krawczyk – uczniowie klas żeglarskich przygotowują się do sezonu żeglarskiego podczas zgrupowania na Cyprze. Przez pierwsze 7 dni spędzili już 35 godzin na wodzie doskonaląc swoje umiejętności i kolejne 15 godzin treningów na brzegu poprawiając swoją sprawność fizyczną. Mimo zmęczenia wszyscy uśmiechnięci i chętni do dalszej pracy.

Wiosenne zgrupowanie optymista grupy A i B z klubu Nauticus. Szykujemy się do sezonu, pierwszy sprawdzian na regatach w majówkę w Pucku.