Profilaktyczne

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Od kwietnia do czerwca 2018r. klasy IVa, IVd i Va wraz z wychowawcami, panią pedagog i panią bibliotekarką realizowały profilaktyczny „Program Domowych Detektywów, czyli Jaś i Małgosia na tropie” przeznaczony dla uczniów w wieku 10-11 lat.

Celami programu jest:

-opóźnienie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgną po alkohol

-zmniejszenie spożycia alkoholu wśród nastolatków, którzy już próbowali pić

-ograniczenie skali problemów związanych z piciem alkoholu przez młodzież

W programie Domowych Detektywów wykorzystano cztery zeszyty przeznaczone do wspólnej pracy uczniów z rodzicami. Każdy z zeszytów zawierał komiks i zadania, które uczniowie rozwiązywali w domu. Bohaterami była para młodych detektywów (Jaś i Małgosia), którzy dawali cenne  wskazówki dotyczące negatywnych konsekwencji picia alkoholu przez dzieci i młodzież. Program został pomyślany tak, aby był zabawny i zajmujący zarówno dzieci,  rodziców, jak i wychowawców.

08.06.2018r. odbyło się podsumowanie programu – wieczór Jasia i Małgosi. Zaproszeni zostali na niego rodzice, nauczyciele i uczniowie kl. IV-V. Wśród urozmaiconych form, nie mogło zabraknąć prezentacji multimedialnej i plakatów przygotowanych przez uczniów. Były także wspólne zabawy z animatorem, a także dyskoteka. Miło było patrzeć, jak zaproszeni goście ochoczo przyłączają się do różnych prac i zabaw.  Wieczór na długo zapisze się w naszej pamięci.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]