Historia, tradycja i miejsce w społeczności lokalnej: Początki naszej szkoły sięgają kwietnia 1945 roku, jesteśmy więc szkołą z tradycjami, której mury opuściło wielu absolwentów. Staramy się, żeby szkoła integrowała lokalną osiedlową społeczność i wpisywała się w rytm jej życia – do tradycji szkoły należą organizowane rokrocznie: festyn „Bezpieczni – Ja, Ty, My” oraz przedświąteczne spotkanie „Betlejem jest wśród nas”.

Położenie: Szkoła znajduje się na Dajtkach – może niektórym wyda się, że to daleko, ale za to jesteśmy blisko lasu, Jeziora Krzywego i Zatoki Miłej, z dala od miejskiego gwaru i zgiełku.

Wyniki nauczania: nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki nauczania. Z powodzeniem biorą udział w wielu konkursach i akcjach szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych (laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, artystycznych i innych).

Sport: prężnie rozwija się w naszej szkole. To zasługa zaangażowanych nauczycieli, a także bardzo dobrej bazy sportowej: duża sala gimnastyczna, sala gimnastyczna do gimnastyki korekcyjnej, sala zabaw dla klas I – III wyposażona w sprzęt do zabaw i zajęć ruchowych, nowoczesny kompleks boisk sportowych (pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, kort do tenisa ziemnego, stoły do tenisa stołowego), nowy duży plac zabaw. Realizujemy program „Szkolny Klub Sportowy”. Chętnym dzieciom  zapewniamy uczestnictwo w specjalnym programie szkoleniowym z zakresu piłki nożnej „Mamy Talenty”. W szkole rozwija się judo – w ramach programu Judo in School.

Klasy sportowe: w szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu żeglarskim oraz piłkarskim – z pewnością wychowamy wielu świetnych żeglarzy i piłkarzy.

Cyfrowa Szkoła: do użytku uczniów jest kilkadziesiąt laptopów i tabletów, sale wyposażone są w projektory multimedialne i tablice interaktywne. W bibliotece szkolnej mieści się centrum multimedialne. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Posiadamy nowoczesne laboratorium językowe.

Projekty unijne: realizujemy projekty unijne związane z zajęciami pozalekcyjnymi dla uczniów oraz doskonaleniem kadry pedagogicznej.

Jednozmianowość: wszystkie klasy uczą się na jednej zmianie.

Świetlica: czynna w godz. 6.30  – 17.00.

Stołówka: dzieci mogą korzystać z dwudaniowych obiadów, gotowanych na miejscu, w szkolnej kuchni – smacznych i zdrowych. Uczniowie są objęci „Programem dla szkół”, w ramach którego otrzymują mleko, warzywa i owoce.

Specjaliści: do dyspozycji uczniów i rodziców są: pedagog, psycholog i logopeda.

SPPS: jako jedyna publiczna szkoła w Polsce posiadamy Stymulator Polimedalnej Percepcji Sensorycznej i Platformę Badań Zmysłów, które wykorzystujemy wspierając uczniów z zaburzeniami przetwarzania słuchowego.

Profilaktyka: realizujemy wiele kampanii promocyjno – informacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania, higieny, bezpieczeństwa i prawidłowych relacji społecznych, m.in.: „Mam kota na punkcie mleka”, „Śniadanie daje moc”, „Klub Bezpiecznego Puchatka”, „Bieg po zdrowie”, „Przyjaciele Zippiego”, „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”, „Program Domowych Detektywów Jaś i Małgosia na tropie”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, „Trzymaj formę”.

Zajęcia pozalekcyjne: mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, realizujemy wiele akcji społecznych i charytatywnych.

Uzyskane nagrody i certyfikaty to m.in.: „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, „Mistrzowie Kodowania”, „eTUNES 2016”,  „Tu się czyta – miejsce przyjazne czytaniu”, „Szkoła w Ruchu”, „Lider Bezpieczeństwa”.