• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
PDF Drukuj Email

szkola

Pierwsze zajcia lekcyjne w Szkole w Dajtkach odbyy si 6 kwietnia 1945 r. Ich pomysodawczyni, jak i pierwsz organizatork Szkoy bya Pani Marta Wrblewska. Szkoa w Dajtkach bya do koca 1965 r. szko wiejsk. Pierwszym kierownikiem szkoy zosta Pan Augustyn Wesoek.

1 stycznia 1966 r. Dajtki stay si dzielnic Olsztyna, a tym samym szkoa staa si szko miejsk - otrzymaa numer 18   i zostaa Szko Podstawow Nr 18 w Olsztynie. Pierwszym dyrektorem Szkoy Podstawowej Nr 18 w Olsztynie zosta Pan Konrad Czapliski - stanowisko dyrektora powierzono mu 1 stycznia 1966 r. Wczeniej Pan Czapliski od 1 wrzenia 1958 r. piastowa funkcj kierownika szkoy w Dajtkach.

W okresie od 1 wrzenia 1986 r. do 21 czerwca 1992 r. dyrektorem szkoy by Pan Ryszard Krzykowski.

Historia szkoy 1945 - 1992

Do wrzenia 1992 r. szkoa miecia si w budynku przy ul. niwnej 5. We wrzeniu 1992 r. Szkoa zmienia swoj siedzib i przeniosa si do nowego kompleksu szkolnego przy ulicy ytniej 71. wczesna szkoa podstawowa obejmowaa rwnie cz budynku zajmowan dzi przez Gimnazjum Nr 14 w Olsztynie.

Z dniem 22 czerwca 1992 r. obowizki dyrektora szkoy obj Pan Marek Szter.

W 1995 r. odbyy si uroczyste obchody 50 - lecia dziaalnoci Szkoy Podstawowej Nr 18 w Olsztynie, jako pierwszej powojennej szkoy polskiej na Warmii i Mazurach.

W 1999 r. reforma owiaty sprawia, e szkoy podstawowe stay si szkoami szecioklasowymi. W czci budynku Szkoy Podstawowej Nr 18 usytuowano nowo powstae Gimnazjum Nr 14. 

W 2005 r. odbyy si uroczyste obchody 60 - lecia Szkoy, poczone z nadaniem jej imienia oraz sztandaru (zobacz zdjcia z uroczystoci). Patronem Szkoy Podstawowej Nr 18 w Olsztynie  zosta Orze Biay. logo sp 18Imi Ora Biaego zostao nadane szkole Uchwa Rady Miasta Olsztyn z dnia 30 marca 2005 r. Orze Biay znajduje si na sztandarze naszej szkoy. Rwnie sowa hymnu szkoy nawizuj do Ora Biaego, jako symbolu wolnoci i niepodlegoci narodu polskiego.

Sylwetka ora znajduje si take w logo szkoy.

Droga do wyboru patrona szkoy.

Dlaczego Orze Biay?

Orze Biay na sztandarze naszej szkoy.

hymn

Od 1 stycznia 2007 r. do 30 czerwca 2007 r. obowizki dyrektora szkoy penia Pani Iwona Czapkiewicz, wieloletnia wicedyrektor szkoy.

Od 1 lipca 2007 r. dyrektorem szkoy jest Pani Marzenna yczko.

W 2009 r. oddano do uytku nowoczesny kompleks boisk sportowych, w tym penowymiarowe boisko do piki nonej, ktrego budow zainicjowa dyrektor  Marek Szter.

Od wrzenia 2017 r., w zwizku z reform owiaty, szkoa z powrotem staa si omioklasow szko podstawow, przejmujc klasy gimnazjalne oraz infrastuktur Gimanzjum Nr 14 w Olsztynie.

 

Menu witryny