• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
OFERTA SZKOŁY PDF Drukuj Email

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym niedaleko lasów i jeziora. szkola raczynskiJest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Jesteśmylogo "Cyfrową Szkołą". Do użytku uczniów jest 60 laptopów, projektory multimedialne i tablice interaktywne. Szkoła posiada pracownię komputerową wyposażoną w szybkie łącze internetowe, nowoczesną pracownię języka angielskiego - laboratorium językowe, a w szkolnej bibliotece znajduje się centrum multimedialne. Nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwalają sposób bardziej interesujący prowadzić zajęcia z uczniami, a także realizować projekty edukacyjne rozwijające kompetencje społeczne i twórcze uczniów. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny.

Dzieci uczęszczające do szkoły objęte są badaniami słuchu wykonywanymi przy pomocy Stymulatora Polimedalnej Percepcji Sensorycznej oraz Platformy Badań Zmysłów.

Szkoła oferuje bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, zarówno bezpłatnych, jak i odpłatnych, m.in.: koło plastyczne, kabaret, teatr to "Cooltura", koło jezyka angielskiego, chór, zespół instrumentalny, koło języka niemieckiego, rękodzieło, koło informatyczne, rakietlon, zajęcia z żeglarstwa dla klas II i III, koło języka polskiego, koło fizyczne, koło twórczości literackiej, Szkolne Koło Caritas, zajęcia z mini tenisa i inne.

Realizujemy projekty unijne, głównie dotyczące zajęć pozalekcyjnych dla uczniów.

Raz w miesiącu uczniowie klas IV - VI udają się na koncerty do Filharmonii, a dla uczniów z klas I - III  koncerty organizowane są w szkole przez agencję artystyczną. Dzieci mają możliwość uczęszczania na zajęcia wyrównawcze, mogą korzystać z pomocy pedagoga, psychologa i logopedy.

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu  konkursach, olimpiadach i akcjach szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, np.: konkurs matematyczny Kangur, konkursy przedmiotowe (w tym organizowane przez Kuratorium Oświaty), zawody sportowe (zobacz: Osiągnięcia).

Szkoła posiada bardzo dobrą bazę sportową: dużą salę gimnastyczną oraz salkę gimnastyczną do gimnastyki korekcyjnej. Specjalnie z myślą o najmłodszych uczniach z klas I - III została utworzona  sala zabaw, wyposażona w sprzęt do zabaw i zajęć ruchowych, m.in. w: tuby, klocki piankowe, tunele, ścianki wspinaczkowe, materace, maty, pagórki, drabinki, szczudła, piłki, drążki. Posiadamy nowoczesny kompleks boisk sportowych, w skład którego wchodzą: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, kort do tenisa ziemnego, stoły do tenisa stołowego. Zimą, przy sprzyjającej pogodzie, robione jest dla uczniów lodowisko. Na boisku szkolnym znajduje się nowy plac zabaw. Dzieci z klas II raz w tygodniu korzystają z basenu w Ośrodku Rehabilitacji przy ul. Siewnej.

Zobacz film o naszej bazie sportowej (autotem filmu jest Pan Piotr Tyszkiewicz). 

Prężnie rozwija się w naszej szkole sport, o czym świadczą zdobywane przez naszych uczniów wysokie miejsca w zawodach sportowych. Posiadamy klasy sportowe o profilu żeglarskim (nabór do klas żeglarskich - od klasy IV). Chętnym dzieciom szkoła zapewnia uczestnictwo w specjalnym programie szkoleniowym z zakresu piłki nożnej "Mamy talenty".

Dzieci mogą korzystać z dwudaniowych obiadów, wydawanych w szkolnej stołówce. Dzieci objęte są "Programem dla szkół", w ramach którego otrzymują kilka razy w tygodniu mleko oraz warzywa i owoce. Realizujemy kampanię promocyjno - informacyjną "Mam kota na punkcie mleka". W szkole znajduje się sklepik.

W szkole działa świetlica szkolna. Oprócz opieki nad dziećmi oferuje zajęcia ruchowe i plastyczne, a także pomoc w odrabianu prac domowych. Sprawnie działa w szkole samorząd szkolny, m.in. organizując wiele imprez kulturalnych, a także rozrywkowych, takich jak: Andrzejki, Walentynki, Dzień Chłopca, szkolne dyskoteki. W szkole znajduje się gabinet pielęgniarki.

Uzyskane nagrody i certyfikaty:

Certyfikat za udział w programie "Śniadanie Daje Moc" (2016/2017)

Certyfikat potwierdzający aktywne uczestnictwo szkoły w programie Mistrzowie Kodowania (2016/2017)

Certyfikat potwierdzający udział w programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka" (2016/2017)

Certyfikat szkoły realizującej ogólnopolski projekt "Mały Mistrz" (2016)

Certyfikat "Tu się czyta - miejsce przyjazne czytaniu" (2015)

Certyfikat "Szkoła w ruchu" (2014)

"Lider Bezpieczeństwa" (2012)

Certyfiakt udziału w programie "5 porcji warzyw, owoców lub soku" (2012)

Certyfikat "Zielona Flaga" (2011)

Certyfikat "Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej" (2010)

Certyfikat "Szkoła Przyjazna Środowisku" (2005)

Certyfikat "Szkoły Przyjaznej Dzieciom" (2005)

"Przyjaciel Ziemi" (2002 - 2011)

 W okresie ferii zimowych oraz wakacji w szkole organizowane są zajęcia rekreacyjno - sportowe, w ramach których dzieci, pod opieką nauczyciela, mogą skorzystać z szerokiej bazy szkoły, z organizowanych przez nauczycieli wyjść na strzelnicę, do kina, do muzeów, spacerów i wycieczek.

Do tradycji szkoły należy Festyn Szkolny "Bezpieczni - Ja, Ty, My", organizowany rokrocznie w maju lub czerwcu. Biorą w nim udział nie tylko nasi uczniowie i ich rodzice, lecz także wszyscy mieszkańcy Dajtek. Od kilki lat organizowane jest także w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia, spotkanie "Betlejem jest  wśród nas".