• Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
Kokardy narodowe w naszej szkole 10.11.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Cybruch - Dembicka   

kokarda

10 listopada na stoisku przygotowanym przez kółko historyczne "Historyczne orły" wszyscy uczniowie mieli możliwość wykonania swoich kokard narodowych. Chcieliśmy w ten sposób pokazać dumę z faktu, że jesteśmy Polakami.

Kolor kokard narodowych został ustalony na sejmie już w 1831 roku.
Artykuł brzmiał: "Kokardę narodową stanowić będą kolory herbu Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego to   jest kolor biały i czerwony".
"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."

Galeria

 
VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 8 listopada odbył się organizowany przez naszą szkołę VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna orazpiesn patriotyczna Instytutu Pamięci Narodowej. Konkurs miał na celu wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia oraz przywrócenie pamięci polskich pieśni patriotycznych i wydarzeń, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

W konkursie wzięły udział olsztyńskie szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa Nr 3,  Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 7, Szkoła Podstawowa Nr 9, Szkoła Podstawowa Nr 13, Szkoła Podstawowa Nr 34 oraz Szkoła Podstawowa Nr 18.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

W kategorii "soliści" miejsca od 1 do 3 zajęły następujące osoby:

 1. Agnieszka Rycko - Szkoła Podstawowa Nr 34 w Olsztynie - za utwór "Kolęda warszawska".
 2. Zuzanna Syczyło - Szkoła Podstawowa Nr 18 w Olsztynie - za utwór "Miejcie nadzieję".
 3. Amelia Świtaj - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olsztynie - za utwór "Dziewczyna z granatem".

W kategorii "zespół" miejsca od 1 do 3 zajęły następujące zespoły:

 1. Zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 34 w Olsztynie - za utwór "Syberiada".
 2. Zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 18 w Olsztynie - za utwór "966 rok".
 3. Zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olsztynie - za utwór "Jak długo w sercach naszych".
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

                                                                                                                                   

 
Koncert muzyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tańska   

W dniu 7 listopada  najmłodsze klasy naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym koncercie, w ramach comiesięcznych „Spotkań z panią muzyką”. Organizatorem jak była agencja artystyczna Pozytywka. Program pt.” Co w cygańskiej duszy gra?” poświęcony niezwykłej muzyce i kulturze  romskiej. Uczniowie klas I-III zapoznali się z instrumentami, towarzyszącymi cygańskiej  muzyce-skrzypcami, akordeonem i gitarą, słuchały pięknego śpiewu romskiej wokalistki, a także oglądały tańce w jej wykonaniu. Jak zawsze w czasie koncertu, dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w programie- „grając” na instrumentach oraz naśladując romskie tańce. Dzięki temu bardzo ciekawemu spotkaniu uczniowie  poznali fragmenty historii oraz kultury Romów, której nieodłączną częścią jest miłość do muzyki i tańca. To była wspaniała lekcja muzyki! J

galeria

 
EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości za projekt: eTUNES 2016. Projekt obejmował zadania polegające na wspólnym muzykowaniu partnerów projektu (Portugalia, Grecja, Turcja, Polska), w tym na stworzeniu własnych motywów melodii i przekazywaniu ich partnerom, którzy pisali zakończenie. Uczestnicy uczyli się tradycyjnych melodii danego państwa i wykonywali je na dzwonkach i instrumentach, śpiewali wspólnie piosenki. W efekcie powstał eTunes channel, na którym można zobaczyć i posłuchać efektów międzynarodowej współpracy. Koordynatorem projektu ze strony naszej szkoły była p. Joanna Michałowska - Stomma.

etunes001

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 46