• Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
Święto szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tańska   

Święto Szkoły

   19 maja 2017 r. ,tak jak co roku, bardzo uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji uczniowie klas 0-VI obejrzeli  spektakl, w którym przypomniano legendarne początki państwa polskiego i historię zmieniającego się wizerunku godła. Na scenie pojawili się trzej bracia: Lech, Czech i Rus. Na widok białego orła ,wzbijającego się do lotu na tle zachodzącego słońca, Lech postanowił założyć gród a dostojnego ptaka wybrał za znak dla swojego ludu.

   Następnie przypomniano etapy wyboru patrona szkoły- Orła Białego. Młodzi recytatorzy deklamowali wiersze, zaś soliści śpiewali patriotyczne pieśni. Piękna sceneria i znakomicie dobrana muzyka dopełniły całości.

Film

 
Szkoła w programie Erasmus + PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   

 

Nasza Szkoła rozpoczęła 2015 roku współpracę z 14th Primary school of Acharnes z Grecji, która zaowocowała wspólną realizacją projektu „Nauczyciele przyszłości”. Projekt odpowiada na potrzeby nauczycieli i napotkane przez nich trudności w procesie edukacyjnym, a jego realizacja odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Cele projektu to:

 • Dostosowanie organizacyjne szkoły do edukacji dzieci młodszych, w tym szczególnie sześciolatków;
 • Zwiększenie kompetencji kadry pedagogicznej szkoły w pracy z podręcznikiem rządowym oraz uzupełniania wiedzy przez nowe metody i narzędzia edukacyjne;
 • Zwiększenie zastosowania przez kadrę pedagogiczną nowych technologii w edukacji, szczególnie TIK;
 • Rozwój kadry z zakresu edukacji międzykulturowej;
 • Otwartość kadry, szkoły i dzieci na wymianę doświadczeń i wiedzy z innymi krajami Unii Europejskiej

 

Projekt od lipca 2016 do lipca 2017 zakładał przygotowanie językowo-kulturowe, wizytę przygotowawczą oraz szkolenia połączone z wymianą doświadczeń dla 8-osobowej grupy nauczycieli naszej szkoły w szkole greckiej. Dzięki czemu nastąpił wzrost kompetencji zawodowych nauczycieli, pojawiły się  nowe pomysły do w pracy z dziećmi młodszymi oraz dla całej społeczności szkolnej przez realizację tego projektu - mobilności kadry. Umożliwi to innym szkołom podstawowym z Olsztyna zapoznanie się z rezultatami projektu oraz daje możliwość szerszego wykorzystania i wymiany doświadczeń.

Zorganizowane, bowiem będą min. 4 otwarte lekcje z wykorzystaniem zdobytej wiedzy i umiejętności podczas mobilności kadry. Wszystkie informacje zostaną również umieszczone na stronach obu partnerów.

 

Jesteśmy otwartą i nowoczesną szkołą!

 

Dzięki realizacji projektu szkoła realizuje następujące cele z planu strategicznego organizacji:

 • Zwiększenie wiedzy z komunikacji międzynarodowej wśród nauczycieli i dzieci,
 • Zwiększenie umiejętność funkcjonowania we współczesnym świecie, w tym poszerzenie granic i otwarcie na Unię Europejską
 • Umiejętność wyszukiwania i korzystania z informacji europejskiej
 • Umiejętność posługiwania się nowymi technologiami na skalę europejską
 • Przygotowanie do dalszej ścieżki edukacyjnej, w tym również do kształcenia w krajach UE,
 • Pobudzanie do poznawania świata i naturalnych metod uczenia się.

Kadra wie, że jest to możliwe tylko wtedy gdy nauczyciel jest przygotowany do tych zmian i może pobudzać ciekawość dzieci. Celem w przyszłości jest przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym, międzynarodowym, więc nauczyciele wszystkich przedmiotów powinni stwarzać takie warunki, żeby uczniowie nabywali umiejętności aby te nowoczesne technologie były wykorzystywane w edukacji.

Realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju międzynarodowych umiejętności, które pomogą kształtować postawy obywatelskie, poszanowania tradycji własnych i innych oaz własnej kultury i kultur innych krajów. Ponadto zadaniem szkoły jest też uczenie tolerancji, ciekawości poznawczej, kreatywności, międzykulturowości podejmowania inicjatyw oraz pracy zespołowej z rówieśnikami z Europy i świata co także było możliwe poprzez działania podjęte w ramach projektu.

 
Festyn 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tańska   

zdjęcia

 
Międzyszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tańska   
W dniu 11 maja 2017 odbył się niecodzienny Międzyszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim "LIGHTS ON US", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1
w Olsztynie. Z naszej szkoły do boju ruszyła drużyna z klasy VB : Zosia Kukielska, Ania Sobczak, Zuzia Jońca i Paweł Turkowski z miniscenką pt."The two friends".
Występ uczniów SP 18 bardzo się spodobał i drużyna zdobyła II miejsce!!!!

Serdeczne gratulacje!!!

fotorelacja z fragmentem filmiku :-)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 46