• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
XXIX FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ I ZUCHOWEJ PDF Drukuj Email

W dniu 15 lutego 2013 r. działająca na terenie naszej szkoły 44 Drużyna Harcerska „Feniks” wzięła udział w XXIX Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Oscary Rozdać Czas!”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 w CEiKU. Reprezentacja Feniksów składała się z dziewięciu osób, które zaprezentowały piosenkę „Bieszczadzkie Reggae” przy akompaniamencie gitary. Harcerze mieli przyjemność poznać i zmierzyć się z resztą drużyn Hufca Warmińskiego im. Ryszarda Knosały w Olsztynie.

Mimo dużego stresu związanego z pierwszym występem w swojej historii, drużyna spisała się na medal i została wyróżniona  dyplomem.

Dzieci, które są zainteresowane harcerską działalnością zapraszamy na zbiórki odbywające się w każdy wtorek o godzinie 16.30!

feniksy  1 feniksy 2

 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email

flaga1W poniedziałek 12 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. W sali konferencyjnej występ słowno - muzyczny zaprezentowali uczniowie z klas II, III i IV, m.in. zespół wokalny pod kierownictwem p. Joanny Michałowskiej - Stommy wykonał piękne pieśni patriotyczne. Nad całością organizacji uroczystości czuwały Panie ze szkolnej świetlicy.

11listopada1 11listopada2

 
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 8 listopada 2012 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Żeby Polska była Polską" Olsztyńskich Szkół Podstawowych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna. Celem konkursu było przywrócenie pamięci polskich pieśni patriotycznych oraz wydarzeń, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, a w które zawsze wpisana była piosenka.

piesn patriotyczna1 piesn patriotyczna2 piesn patriotyczna3

W kokursie uczestniczyli soliści i zespoły z następujących szkół: SP2, SP3, SP7, SP9, SP13, SP18, SP29, SP30. Artykonstyucja1styczna rywalizacja uczestników stała na bardzo wysokim poziomie. W kategorii solistów I miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 2, II miejsce uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 29, III - uczeń ze Szkoły Podstawowej Nr 18. W kategorii zespołów I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 29, II - zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 9, III - zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 30.

W skład Komisji Konkursowej weszli: Cezary Makiewicz (Przewodniczący), Anna Maria Jankowska (Wydział Edukacji), Małgorzata Najmowicz (Pałac Młodzieży), Tomasz Łukaszuk (Pałac Młodzieży), Mirosław Krawczyk (Nadleśnictwo Olsztyn), płk Andrzej Szczołek (Wojewódzki Sztab Wojskowy).

Gościnnie wystąpił zespół "Korzenie" z Ośrodka Zielone Wzgórze" w Olsztynie.

piesn patriotyczna4 piesnpatriotyczna5

 
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ PDF Drukuj Email

W środę 3 października odbyło się w naszej szkole szkolenie "Ratujemy i Uczymy Ratować", organizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. RUR to program kierowany do nauczycieli szkół podstawowych, którzy, dzięki przeszkoleniu przez wolontariuszy Pokojowego Patrolu, uczą dzieci z klas I - III najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Było nam bardzo miło gościć zarówno szkolących, jak i szkolonych!

wosp2 wosp1 wosp3

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 następna > ostatnia >>

Strona 44 z 46