• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
PROJEKT UNICEF "PO PIERWSZE DZIECKO" PDF Drukuj Email

popierwsze dziecko002Wojna wszędzie jest taka sama - bez względu na szerokość geograficzną, zawsze destabilizuje życie milionów ludzi. Przynosi cierpienie, ból i strach.

"Po pierwsze dziecko" to drugi projekt UNICEF zrealizowany w naszej szkole. W ramach projektu przeprowadzono zajęcia dla uczniów na temat sytuacji dzieci z krajów ogarniętych wojną.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w projekcie.

 
Światowy Dzień Muzyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tańska   

Viva  la musica!

             6 października z inicjatywy nauczycielki muzyki-pani Joanny Michałowskiej Stommy uroczyście obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Muzyki. Zebrani w sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VI prezentowali ulubione utwory muzyczne, układy taneczne z wykorzystaniem popularnych przebojów oraz własnoręcznie wykonane instrumenty. Klasa VII c w zwięzłej formie scenicznej przedstawiła etapy rozwoju muzyki-od czasów jaskiniowców po współczesność. Dekorację stanowiły plakaty wykonane przez uczniów. Odczytane zostały także najpiękniejsze fragmenty napisanych przez nich z okazji tego święta ,,Listów do Muzyki’’. Na zakończenie spotkania uczniowie zaśpiewali ,,Odę do radości’’ w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim

List ucznia:

Olsztyn 28.09.2017


                                                      
 Kochana muzyko!
Dzi
ękuję Ci za to, że wypełniasz każdą  chwilę mojego życia. Jesteś niezwykła.
Odnajduj
ę Cię wszędzie. Nawet tam, gdzie pozornie Cię nie ma. Budzisz mnie kroplą deszczu uderzająca o parapet, szumem wiatru i śpiewem ptaków.
Czasem jeste
ś piękną melodią, którą gram na gitarze, a czasami trudnym utworem, od którego bolą palce od ćwiczeń.
Kojarzysz mi si
ę z wakacyjnym obrazem muzycznym, gdzie z kolegami r koleżankami doskonaliliśmy umiejętności gry na instrumencie. To był wspaniały czas!
Bywasz te
ż natrętna, kiedy dobiegasz z zaparkowanego auta z głośnikami na full.
Ale dobrze,
że jesteś. Nie wyobrażam sobie, by mogło Cię zabraknąć. Chyba nie ma człowieka na świecie, który choć trochę Cię nie lubi.
                                               Serdecznie pozdrawiam

Antek

 

Galeria

 
Zajęcia pozalekcyjne 2017-18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   

Szczegóły na temat zajęć pozalekcyjnych 2017-18 w menu bocznym w zakładce "Uczniowie" "Zajęcia pozalekcyjne"

 
MINI TENIS Z ELEMENTAMI LEKKOATLETYKI PDF Drukuj Email

Zapraszamy chętnych uczniów z klas I - VI do udziału w programie profilaktyczno - sportowym "Mini tenis z elementami lekkoatletyki".

Zajęcia odbywać się będą od 7 października 2017 r. do 15 grudnia 2017 r. w soboty

- w październiku w godz. 9.00 - 12.00,

- w listopadzie i grudniu w godz. 9.00 - 13.00.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach: pierwsza grupa - tenis, druga grupa - elementy lekkoatletyki. Miejsce zajęć: sala gimnastyczna (duża, mała i korekcyjna), boisko tartanowe, bieżnia (w zależności od pogody).

Program został dostosowany do potrzeb i zainteresowań uczestników, ich wieku, stanu zdrowia i sprawności fizycznej. Przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców. Zaplanowano go tak, aby dzieci miały możliwość aktywnego, logicznie zagospodarowanego czasu wolnego, odreagowania emocjonalnego, zwłaszcza po lekcjach, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Program realizowany będzie przez nauczycielkę SP18 - p. Annę Kopowską - Bezuszko oraz przez trenera lekkoatletyki - p. Barbarę Kukielską (nauczycielka w SP3).

Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 7 października 2017 r. od godz. 9.00. Wejście na salę od strony boiska, obowiązuje strój sportowy, picie, kanapka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 46