eTwinning

W naszej szkole od 2014 r. realizujemy projekty międzynarodowe eTwinning. Jest to forma współpracy pomiędzy szkołami z krajów europejskich polegająca na komunikacji, wymianie doświadczeń, dzieleniu się wiedzą na temat swojej kultury, dająca uczniom możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim, kompetencji informatycznych, jak również poznawania innych języków obcych. Uczestnictwo w projektach pozwala uczniom na wykorzystanie w praktyce swoich umiejętności językowych i przyczynia się do zwiększenia świadomości bycia członkiem Unii Europejskiej. Poza tym jest okazją do zawarcia wirtualnych znajomości z rówieśnikami z innych zakątków europejskich, wpływa korzystnie na poczucie tolerancji i otwartości na inne kultury, rozbudza ciekawość świata. Komunikacja w ramach projektów odbywa się za pomocą mediów elektronicznych a wszelkie materiały i efekty pracy rejestrowane są na platformie TwinSpace.